aktualizácia databázy TZ dňa: 12.5.2018 - 8:29:52 hod
Povrchová úprava

Zinku sa nevyrovná žiadna farba!

Vďaka špeciálnym technológiám povrchovej úpravy ťažných zariadení GALIA je chránený aj podvozok automobilu. Je eliminované riziko vzniku tzv. ohnísk korózie a teda nedochádza ku korodovaniu podvozku od ťažného zariadenia ako tomu býva pri ťažných zariadeniach s povrchovou úpravou farebným náterom  alebo nástrekom.

Zinkovanie sa využíva napríklad pri povrchovej úprave karosérií áut takmer každého výrobcu.

Žiarové zinkovanie je špeciálna technika pokovania ponorom. Zinok vytvára pevný a nepriepustný povlak s dlhodobou životnosťou, ktorý chrání oceľ aj elektrochemicky. Na rozdiel od iných povrchových úprav nevzniká len povlak na oceli, ale vytvára sa intermetalická fáza železa a zinku s vysokou tvrdosťou a odolnosťou proti oteru. Hrúbka vytvorenej vrstvy sa obvykle pohybuje medzi 50 - 190 mikrometrami v závislosti na teplote zinkovania, dĺžke ponoru, hrúbke pokovovaného dielu, obsahu kremíka, fosforu a iných sprievodných a legujúcich prvkov v oceli.

Galvanické zinkovanie je elektrolytické vylučovanie zinku a má využitie najmä pri ochrane ocele a liatiny pred atmosferickou koróziou. Zinkové povlaky veľmi dobre odolávajú vonkajším atmosféram, ktoré sú znečistené oxidom siričitým. Korózna odolnosť zinkových povlakov sa zvyšuje chromátovaním, čím sa nielenže zlepšuje vzhľad povlaku, ale sa aj oddaľuje vznik prvých koróznych splodín zinku.

Ukážky zinkovaných ťažných zariadení (kliknite pre zväčšenie)

Zinkované ťažné zariadenie 1
-
Zinkované ťažné zariadenie 2
Zinkované ťažné zariadenie 3
      

 

 

POZOR !!!

Ťažné zadarmo !!!
 
 

Nezabúdame na ekológiu
 
 

Pripravujeme
 
 

Nové TZ v ponuke
 
 

Zvoľte si správnu elektroinštaláciu
 

Zvoľte si svoju značku: